Masz pytanie?
Wyszukiwarka

FAQ

 

 1. Czy produkowane przez vinylrecord płyty są dwustronne? - Tak , są to standardowe płyty winylowe. Oczywiście istnieje również  możliwość wyprodukowania płyty jednostronnej.
 2. Posiadam tylko pliki mp3 czy to wystarczy do nagrania płyty winylowej? - Jeśli to ma być pamiątka to z pewnością wystarczy. Konwersja na format mp3 bezpowrotnie traci wiele informacji z pliku źródłowego. Ale jeśli plik mp3 dla Pani/Pana brzmi zadowalająco to na winylu będzie tylko lepiej.
 3. Czy istnieje wymóg zamówienia określonej ilości płyt? - Nie. Możemy wyprodukować dla Ciebie nawet jedną sztukę.
 4. Czy mogę przesłać płytę audio CD jako moje utwory do nagrania winyla? - Tak. Może to być płyta CD, kaseta DAT, pliki w wyższych rozdzielczościach WAV. AIFF np zapisane na CD, DVD lub pendrive, taśma magnetofonowa 1/4 cala itd. (w przypadku taśmy wymagany wcześniejszy kontakt )
 5. Jak przesłać pliki audio i  graficzne ? - Możesz przesyłać pliki cyfrowe za pośrednictwem WeTransfer lub Dropbox (w folderze .ZIP lub .RAR) lub za pośrednictwem własnej witryny FTP.
 6. Czy mogę otrzymać szablony okładek, labeli do mojego projektu oraz wymogi druku? - wszystkie niezbędne informacje i pliki do pobrania  znajdują się w dziale Poligrafia
 7. Czy okładki są klejone z dwóch części ? - Nie. Naszym priorytetem było zachowanie wysokich standardów także w zakresie poligrafii. Okładki są drukowane w formacie B1 i składane z jednego kawałka wysokogatunkowej tektury  dokładnie tak samo jak w latach 70, 80  ubiegłego wieku.
 8. Chce zamówić płytę , ale nie wiem, co mam zrobić ? - Jeśli myślisz o zamówieniu kilku albumów lub pojedynczej płyty  i nie wiesz, co powinieneś zrobić, skontaktuj się z nami, a postaramy się rozwiązać wszystkie niejasności. Kliknij tu
 9. Co robi Analog Mastering? - W dużym uproszczeniu. W ramach przygotowań do cięcia płyty winylowej Twoje utwory zostaną poddane koniecznej obróbce. Jeśli coś jest rażąco błędne w spektrum dźwięku, poprawimy to. Jeśli są elementy, które są zbyt głośne lub zbyt ciche, dostosujemy je odpowiednio. Następnie wykonamy cięcie próbne, aby dokonać zmian przed cięciem płyty głównej. Jeśli na tym etapie nie jesteśmy zadowoleni z wyników, skontaktujemy się z Tobą w celu omówienia opcji. Więcej w dziale Mastering
 10. Ile piosenek mogę zmieścić na płycie? - ilość piosenek nie ma znaczenia tylko ich długość (czas trwania). W zakładce ZAMÓW przy każdej wielkości zamawianej płyty (7", 10",12")  umieszczone są informacje o czasie maksymalnym nagrania na stronę płyty winylowej. (płyta ma dwie strony) 
 11. Czy czas nagrania może być dłuższy? - Tak. Wszystko zależy od przesłanego przez Ciebie materiału, jego głośności, ilości basu, efektów stereo itd , po analizie udzielimy takiej odpowiedzi. Może też być krótszy w przypadku muzyki zawierającej dużo basu, efektów stereo itp. np Rap. Hip Hop. Muzyka Klubowa . DJ itp.
 12. Jak długo trwa realizacja zamówienia - Cięcie winylu  jest procesem bardzo czasochłonnym, ponieważ wszystko odbywa się w czasie rzeczywistym i nie ma skrótów. Przygotowanie/mastering i wykonanie zamówienia zwykle trwa 14 dni roboczych. Ale może też trwać krócej. Zawsze możesz zapytać przed zamówieniem.
 13. Czy podane ceny są cenami Brutto ? - Tak
 14. Czy labele mogą mieć inne kształty - Tak. Mogą też być dowolnie wycinane w środku (litery,znaki itd.) Podlega to indywidualnej wycenie po przesłaniu projektu.
Facebook